חזון

חזון הארגון

החזון לפעילותינו הוא פועל יוצא ממצב ענף הטניס בארץ כיום, הנדרש לשיפור מיידי אך יחד עם זאת מחייב שיפור יסודי.
מסמך זה מהווה "מסמך הגדרות" של מטרת פעילותינו (המה) ודרכי הפעולה (האיך), בכדי להביא לשינוי מהותי במצב אליו אנו, כאנשי טניס, נמצאים כיום.

להלן מספר הנחות בסיס עליהן אנו נסמכים, הנחות אלו זוהו לאחר עבודה מעמיקה של ניתור ואיתור הבעיות המרכזיות כיום :

 • ישנה מגמה ברורה של ירידה במספר הילדים הצעירים שלוקחים חלק בענף הטניס התחרותי.
 • הילדים בעלי הכישרון לספורט, "הטאלנטים", נמשכים לענפי ספורט אחרים בהם הם מתחרים ונהנים מזהות מקצועית כבר בגיל צעיר.
 • בכל העולם, בניית תרבות הספורט משולבת בשיטות אימון מתקדמות "שיטה מבוססת משחק".  
 • כבר בגילם הצעיר של הספורטאים, מוכחת כאבן יסוד ודרך כמעט יחידה ולבטח נכונה, עליה תתבסס העצמה הגופנית בעתיד.
 • בגילאים הצעירים, ישנה חשיבות גבוהה לפיתוח יכולת קורדינאטיבית גבוהה, יכולת אשר חלון ההזדמנויות שלה מוגבל, כאשר המטרה להביאה לרמה המיטבית ביותר ובמקביל פיתוח חשיבה טאקטית.
  שילוב של יכולות אלו, יגרום לשחקנים הצעירים לפעול באופן אינסטנקטיבי המותאם לגודל המגרש ולכדור המתאים לו.                                         .

בנוסף לנקודות המוזכרות מעלה, יש לקחת בחשבון שבארץ, כמו בשאר העולם, שבגילאים בהם יש פעילות תחרותית רישמית (גילאי 10 ומעלה), ניתן לראות שבכל ענף קיימת הפירמידה הענפית של "הכמות מביאה את האיכות" או "מאלפים לאלופים" שבקודקודה יש את הקבוצה הטובה או הספורטאי הטוב ביותר.
מתחתיה יש את הספורטאים השואפים להתקדם מעלה ומהווים את הבסיס לפריצה ל"טופ".
מתחת לשכבה זו נמצאים הספורטאים "הקדטים" אשר נמצאים בשלבי הלמידה והאימון.
מתחת לשכבה זו קיימים הילדים / נערים המהווים את השלד לכל הפירמידה.


אנו, פורום המועדונים של חובטים לעתיד, נתמקד ב:

בשכבת הגיל שמהווה את בסיס הפירמידה, באותם ילדים הקטנים בגילאי 6 עד 9 בפריסה ארצית רחבה, במספר מוקדים שכולם יעבדו על בסיס תכנית ספורטיבית אחידה ומבוקרת ובעלת סטנדרטים ערכיים חינוכיים ונשלטת ע"י בעלי מקצוע מיומנים בכל שכבה.
השאיפה היא לקיים תכנית העשרה מקצועית בינלאומית שתהיה ביסודה מבוססת על מפגשים שיתקיימו בתדירות חודשית.

לצורך כך מאפייני העבודה שלנו עם הצעירים יהיו בשיתוף אנשי ידע מקצועי עם נסיון מוכח, בשילוב מאמנים צעירים מהמועדונים שיהיו חברים בארגון המאמנים ובעלי הסמכה מתאימה, אשר יעבדו בהנחיית מאמנים ישראלים בכירים, שיתנו מנסיונם לאותם ילדים צעירים ולמאמנים.

חשיבות החזון היא העובדה הייחודית בכך שאנו מתמקדים בטיפול מקצועי בכל שכבת גיל על בסיס חד- שנתי, עם ההקשר החשוב שיש לטווח המגרש והכדור המותאם לו, וזאת על מנת לבנות נכון את הילדים דרך חווית המשחק, כך שהם יכולים להיות מסוגלים לדעת לשחק את כל מצבי המשחק בו זמנית, דבר שיגרום להנאה מרובה ולשיפור רמת המשחק באופן משמעותי ובעיקר להנאה ביכולת לנהל "ראלי" (רצף של מסירות), מצב זה גורם למודעות כבר בגיל צעיר הכיצד מפתחים/ מפצחים שיטות משחק.

איך בונים מהלכים טקטיים על ידי חשיבה ונכונות לעבודה קשה.
הפעילות עצמה, תשלב בתוכה את אותם המועדונים אשר מפעילים בתוכם תכנית בעלת איפיון של הישגיות וראיית הצורך בהשקעה מקצועית בכל מרכיב נדרש.

בעתיד נוכל לשלב את איגוד הטניס ומועדוניו אשר ירצו לקחת חלק בתכנית.

החזון מובנה על מערך של גיוס כספים, כאלה שיאפשרו את קידום המאמנים הצעירים, את יכולת שמירת מאמנים ותיקים ומנוסים בתוך הענף וכמובן למול הצד המקצועי, מציאת וגיוס משאבים לצורך מתן מלגות לילדים שאין באפשרותם לממן את התכנית בשלב כזה או אחר.

נדבך חשוב אשר זיהינו הוא שיתוף ההורים למטרת בניית שחקנים בשכבת הגיל הזו. אנו מאמינים ששיתוף ההורים כבסיס לתמיכה, עיצוב האישיות וערכי הספורט יעזרו לאין שיעור בבניית השחקנים כספורטאים וכשחקני טניס עתידיים.

מטרותינו:

שימת הדגש בפעילות, במשימה אותה יבצעו אנשי המקצוע של התכנית, היא לשמר כשרונות צעירים בענף ולתמוך רגשית באותם צעירים ובמשפחות שלהם וזאת ללא הבדל או התייחסות למין, לאום ודת.
מתן הזדמנות שווה לכל שחקן/שחקנית כישרוניים להתפתח כספורטאי מן השורה, לרכוש ערכים אישיותיים, כלים גופניים וגישה מנטלית בריאה שתאפשר לאותם הילדים שירצו ויתמידו בתוכנית, להוסיף עם הגיל את אלמנט הכוח והעוצמה על בסיס השלד האתלטי והמנטאלי שירכשו הילדים שהתפתחו לאורך הפעילות בתכנית הרב שנתית הזו.

ולצורך כך נבצע:

 • הקמת מוקדים איזוריים בפריסה ארצית רחבה, אשר יכולים לתת מענה מקצועי, ערכי וחינוכי.
 • הכשרת סגל מאמנים מקצועיים בעלי יכולת עבודה עם ילדים רכים בשנים.
 • היכולת לתת מענה להורים בהסברים מקצועיים וחשיבותם לילד.
 • רתימת ההורים לנכונות התכנית כולל בשעות שמעבר למקצועיות.

ערכי אירגוננו:

בבואנו לעבוד עם ילדים רכים בשנים אנו לוקחים בחשבון את גילם ואת יכולתם המוגבלת בהבנת המטרות הסופיות ולכן אנו נתמקד בחינוך לספורט באשר הוא ספורט והדגש הוא בטניס, זאת על ידי בניית מציאות נכונה ומובנת לטווח ארוך אצל הורי המשתתפים תוך שילובם כחלק בלתי נפרד בהתפתחות ילדיהם בענף.

 • הילד ילמד שבספורט, יש אלמנט של כייף והנאה.
 • בכל תחרות יש מנצח ויש מנוצח, היום זה אני ומחר זה הוא ויש לכבד זאת.
 • ההתמודדות היא כנגד עצמך ולאחריה היא כנגד חברך / יריבך.
 • הדרישות החברתיות מחברך / יריבך הן בראשיתן ממך לעצמך.
 • המילים שצריכות להיות שגורות בפיך הן: סליחה, בבקשה, תודה והן אומרות שאתה בן אדם.
 • השאיפה למצויינות אינה בהכרח פועל יוצא של "רמאות, שקרים, ותחמנות"
 • השאיפה למצויינות תלוייה אך ורק בך ומקצועיות שבך, ומכאן שגם בהישגיך.