מי אנחנו

התנסויות חיוביות בפעילות גופנית במהלך הילדות תורמות לעיצוב נורמות התנהגות בריאות בהמשך החיים ויוצרות מחויבות לאורח חיים בריא ופעיל. מחקרים רבים מוכיחים כי טניס הוא ענף ספורט מהנה, חוויתי, המתאים לכל גיל ובעל השפעה חיובית על היבטים פסיכולוגיים, חברתיים ובריאותיים. הוא מפתח כישורי חיים ואיכויות למידה, מעצים את הביטחון העצמי, משפר את יכולת הריכוז והכושר הגופני ותורם להעצמת כוח הרצון. 

זהו משחק לכל החיים ומומלץ להתחיל לשחק כבר בגיל צעיר, כאשר החוויות הראשונות על המגרש משפיעות על אהבתם של הילדים למשחק.

"חובטים לעתיד" הנה עמותה, המקדמת תכנית לערכים ומצוינות לגילאי 6 עד 9, בו יקבלו הילדים את הבסיס למשחק הטניס כבר בגיל הצעיר, את ההתפתחות הנכונה וההדרגתית לצד ההתפתחות האישית. מטרתנו היא לקדם את הטניס בישראל, לאתר את הילדים בעלי הכישרון הספורטיבי וללמד אותם טניס בגיל צעיר ובכך להגדיל את מספר השחקנים התחרותיים. כך, בעתיד, הם יוכלו להיות שגרירים נפלאים של מדינת ישראל בכלל והטניס הישראלי בפרט, לייצג את המדינה בתחרויות בינלאומיות בארץ ובעולם וללבוש את מדי נבחרות הנשים והגברים של ישראל.

הטניס "זכה" לסטיגמה של "ספורט לעשירים", אולם בגילאים הצעירים מחיר החוג עומד ביחס שווה לחוגי ספורט אחרים וכך תהיה אפשרות לתת שוויון הזדמנויות למשפחות מעוטי יכולת משכבות סוציו אקונומיות נמוכות. הפרויקט יתפרס במועדוני טניס ברחבי הארץ, בערים הגדולות ובפריפריה, במטרה להגיע למספר הרב ביותר של כישרונות צעירים.

בכל המועדונים יעבדו על בסיס תכנית אחידה ומבוקרת ובעלת סטנדרטים ערכיים וחינוכיים עם צוות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. הילדים יתקדמו בהדרגתיות על פי יכולתם, כאשר הציוד (מחבטים וכדורים), גודל המגרש והפעילות יותאמו לרמתם ולכן התוכנית תתרום משמעותית להצלחתם.

תוכנית זו, המתקיימת פעם או פעמיים בשבוע, כוללת פיתוח מוטורי ומפתחת את האלמנטים היסודיים של משחק הטניס:

  • יכולות קואורדינטיביות - שיווי משקל, תזמון, תגובה, התמצאות במרחב ובזמן והבדלה בין אלמנטים שונים
  • יכולות גופניות - זריזות, מהירות, סיבולת, גמישות, כוח
  • למידת חוקי המשחק וכללי התנהגות - ספירת נקודות, משמעת, אתיקה, הגינות, אדיבות, נימוס, כבוד הדדי
  • למידה טקטית - תגובה לחבטות היריב וקבלת החלטות בכל מצבי המשחק
  • למידת טכניקה בסיסית - מסירת כדורים ותפיסתם כבסיס לחבטות הטניס, תנועות נכונות ושליטה בכדור בכל סוגי החבטות
  • יכולות מנטאליות - ביטחון עצמי, התמודדות עם אתגרים, העלאת רמת המוטיבציה והריכוז
  • השתתפות ראשונית בתחרויות קבוצתיות כדי להתנסות וליהנות מאווירה תחרותית ולבחון את התקדמותם.
  • במהלך הפרויקט נלווה גם את ההורים של הילדים בעזרת סדנאות שילמדו אותם לתמוך בילדיהם התחרותיים.